Bach Forever

Bach Forever

Pan Bóg muzyki miał niezwykle ciężkie życie. Pracował jak szalony, utrzymywał liczną rodzinę i nie dostał pracy jako nadworny kompozytor Polski. Był uważany za bardzo porządnego technicznie kompozytora, ale nie obdarzonego talentem muzycznym. Jako pracowity rzemieślnik został spokojnie zapomniany na około sto lat.

Jak do tego doszło? Czy świat aż tak się pomylił? Jak można komponować nowy utwór co tydzień i wychowywać dwunastkę dzieci, do tego ucząc w szkole? Jak świat znowu odkrył Bacha? Czy Bach dzisiaj byłby DJ-em? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w naszej wielowymiarowej opowieści-koncercie o życiu jednego z najważniejszych kompozytorów wszechczasów. Muzyka mistrza z Lipska będzie przeplatana historią jego życia odegraną przez aktorów. Odkryjemy prawdziwego człowieka pod pomnikiem z brązu i dowiemy się, jak swoją tytaniczną pracą zasłużył na miejsce na cokole, ale równocześnie denerwował współczesnych sobie.

W drugiej części wieczoru zobaczymy jak dziedzictwo J.S. Bacha żyło w muzyce jego potomków. Wreszcie odkryjemy, jak wpływa na współczesną muzykę i jak dużo powstaje aranżacji i inspiracji dzięki jego utworom. Koncert zakończy przekraczanie granic gatunkowych: utwory J.S. Bacha wykonane przez DJ. Zarówno remiksowane jak i wykorzystane jako baza do własnych kawałków. W ten sposób zatoczymy krąg, ponieważ za czasów Bacha było to bardzo popularne podejście: wziąć utwór innego kompozytora i przerobić go po swojemu. W ten sposób muzyka jest żywa i stymulująca.

Wieczór jest pomyślany jako świetny i relaksujący sposób na spędzenie czasu dla widzów. Muzyka, która może zdawać się skostniała, na nowy ożyje i nabierze blasku po zapoznaniu się z niezwykła historią jej twórcy i podkreśleniu nastrojowym i dynamicznym światłem. Jan Sebastian Bach to osoba, z którą można się mocno utożsamiać, ponieważ jego życie było pełne drobnych, codziennych zmagań i problemów, tak podobnych do naszych. Poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu, damy ludziom siłę i determinację do rozwoju.