„Audycje z Bachmanem” sezon 2022/2023

Wyjazdowe Audycje z Bachmanem to cykl koncertów adresowany do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Spotkania są idealnym uzupełnieniem szkolnej edukacji muzycznej, bazują na podstawie programowej MEN. Zajęcia mają formę cykliczną, odbywają się raz w miesiącu. Podczas koncertów uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość a także muzykę różnych kultur. Zajęcia prowadzone są przez prelegenta – Bachmana/Vivaldinę – w zabawny sposób, nie zapominając przy tym, że przede wszystkim mają mieć one charakter edukacyjny. W każdym miesiącu prezentowany jest inny instrument.

Koncerty realizowane są w grupach do 60 osób. Dzięki ograniczonej liczbie uczestników dzieci mają znacznie bliższy kontakt z muzyką i artystami. Dzieci przedszkolne poznają utwory i instrumenty dzięki bajce opowiadanej przez prelegenta BACHMANA lub prelegentkę VIVALDINĘ. Muzyka jest dodatkiem a instrumenty stają się bohaterami opowieści. Dzieci czynnie uczestniczą w opowiadanej historii, często wstając, podskakując, grając na instrumentach perkusyjnych, zadając pytania lub na nie odpowiadając, rysując. W szkołach podstawowych słuchanie muzyki jest już bardziej świadome. Klasy 4-8 uczestniczą w audycji, która bardziej przypomina koncert kameralny. Bachman prowadzi koncert w taki sposób aby dzieci czuły, że są jego częścią, zadaje pytania, wybiera uczniów do pomocy, zaprasza do wspólnego śpiewania czy wystukiwania rytmu. Koncerty dla klas 1-3 są połączeniem audycji przedszkolnych z audycjami dla klas starszych. Bachman opowiada skróconą bajkę przeplataną muzyką oraz ciekawostkami. Czas trwania koncertu w szkole to 45 minut, a w przedszkolu 30 minut.

Koszt Audycji:
Szkoła – 360 zł
Przedszkole – 300 zł

Koordynator Bachmana:
Karol Smulski – 501 301 212

„Audycje z Bachmanem” Plan na rok szkolny 2022/2023
Wrzesień DemoKREACJA /Warsztaty perkusji wokalnej – beatbox, DJ / szkoła – wrzesień
Czym jest Protest Song i po co artyści je pisali? Jak muzyka brała udział w sprawach politycznych? Bob Dylan i Beata Kozidrak Podczas warsztatów zostaną przedstawione podstawy beatboxu: nauka prostych dźwięków perkusyjnych — stopa, werbel oraz hi-hat. Temat nawiązujący do Międzynarodowego Dnia Demokracji (15 września). bajka pierwsza – wrzesień

O tym jak krtań wyruszyła w podróż szukając relaksu spotkała się z rytmem i dykcją

Październik
O tym jak muzyka ŁAGODZI OBYCZAJE
//śpiew gospel, pianino elektryczne//
szkoła – październik „Tam idź, gdzie słyszysz śpiew. Tam ludzie serca mają. Źli ludzie wierzaj mi – nigdy nie śpiewają” – pisał Norwid” Temat nawiązujący do Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy (2 Października)

Czym jest muzyka Gospel? Skąd się wzięła? O narodzinach jazzu w niewolnictwie i jednoczącej pieśni. Uczestnicy dowiedzą się czym blues i swing, a także walking. Nauczą się schematu melodycznego bluesa, a także poznają technikę scatu.

bajka druga – październik
Historia o Pani Jazz, która śpiewająco przypłynęła z Ameryki do Polski

Listopad
Instrument zabawny i poważny
/puzon, pianino elektryczne/ szkoła – listopad
Występuje w orkiestrze symfonicznej, dętej, ale też w big bandzie czy na ulicy. Pokażemy jakie role spełnia puzon w utworach klasycznych i rozrywkowych, tych lekkich i poważniejszych. Nie zabraknie też utworów patriotycznych.

bajka trzecia – listopad
Co stało się gdy puzonowi znudziło się bycie poważnym?

Grudzień
Muzyka improwizowana, czyli kolędy na wesoło
/Instrumenty charakterystyczne np. saksofon sopranowy, pianino elektryczne/
szkoła – grudzień
Saksofon sopranowy to instrument o charakterystycznym wyglądzie i brzmieniu. Usłyszymy największe hity muzyki rozrywkowej z wykorzystaniem tego instrumentu, dowiemy się czym jest improwizacja i w jaki sposób możemy urozmaicić kolędy.

bajka czwarta – grudzień
Bajka o tym jak saksofon nie chciał grać dłużej głównej melodii i zaczął zmieniać wszystkie świąteczne piosenki.

Styczeń Body percussion, czyli gra na własnym ciele
/body percussion, pianino elektryczne/
szkoła – styczeń

Za pomocą ciała spróbujemy zagrać utworów rodem z koncertu noworocznego w Wiedniu oraz dowiemy się jak artyści angażują publiczność do współtworzenia własnych aranżacji.
bajka piąta – styczeń
O tym jak werbel rozbił się na bezludnej wyspie i nie wiedział co zrobić z własnymi rękoma.

Luty
Tańce Karnawałowe i ich kroki podstawowe
/taniec, pianino elektryczne/
szkoła – luty
Samba, cha-cha, tango to tylko niektóre z tańców, które poznamy na naszym wspólnym parkiecie
bajka szósta – luty
Baletnica obudzona w Rio de Janeiro zaczyna przygodę z sambą

Marzec
Co w trawie piszczy
/skrzypce, pianino elektryczne/
szkoła – marzec
Jak za pomocą skrzypiec możemy naśladować dźwięki przyrody, dowiemy się jaki jest najbardziej znany utwór Antonio Vivaldiego i co wspólnego ma z naszym tematem.
bajka siódma – marzec
O Vivaldim, który uwielbiał słuchać odgłosów natury

Kwiecień
Głosy z bajek
/głos dubbingowy, pianino elektryczne /
szkoła – kwiecień
Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak nagrywane są głosy do bajek, jak wyglądają osoby podkładające głos naszych ulubionych postaci i jak wygląda ich praca. Przybliżymy pracę aktora dubbingowego, śpiewając przy tym ulubione bajkowe piosenki, naśladując odgłosy przyrody i człowieka. Przygotujemy też dla Was specjalną niespodziankę.
bajka ósma – kwiecień
Po drugiej stronie obrazu czyli jak Jaś wpadł do telewizora

Maj
Piosenki harcerskie
/akordeon, gitara akustyczna/
szkoła – maj
Niezapomniane utwory harcerskie, nauka tekstów, melodii jako przykład wspólnej integracji poprzez muzykę.
bajka dziewiąta – maj
O tym, jak Antek został harcerzem – jego przygoda z gitarą oraz akordeonem.

Czerwiec
Skomponujmy wakacyjną piosenkę
/looper, syntezator, programy do produkcji muzyki/
szkoła – czerwiec
Dowiemy się jak w dzisiejszych czasach zastępowane są prawdziwe instrumenty. Zapoznamy się z produkcją muzyczną oraz wspólnie stworzymy wakacyjne melodie
bajka dziesiąta – czerwiec
O małych instrumentach z wielkimi możliwościami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Zobacz inne

img_1.png
Koncert – „Koncert Walentynkowy”

Koncert łączący żywioły muzyki estradowej i klasycznej – na scenie wspaniała wokalistkajazzowa Justyna Jędrusik, znana Państwu z Szansy na sukces oraz Bartosz Nowak – tenor,zwycięzca