Audycje z Bachmanem

Audycje z Bachmanem

Wyjazdowe Audycje z Bachmanem to cykl koncertów adresowany do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Spotkania są idealnym uzupełnieniem szkolnej edukacji muzycznej, bazują na podstawie programowej MEN. Zajęcia mają formę cykliczną, odbywają się raz w miesiącu. Podczas koncertów uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość a także muzykę różnych kultur. Zajęcia prowadzone są przez prelegenta – Bachmana/Vivaldinę – w zabawny sposób, nie zapominając przy tym, że przede wszystkim mają mieć one charakter edukacyjny. W każdym miesiącu prezentowany jest inny instrument.

Koncerty realizowane są w grupach do 60 osób. Dzięki ograniczonej liczbie uczestników dzieci mają znacznie bliższy kontakt z muzyką i artystami. Dzieci przedszkolne poznają utwory i instrumenty dzięki bajce opowiadanej przez prelegenta BACHMANA lub prelegentkę VIVALDINĘ. Muzyka jest dodatkiem a instrumenty stają się bohaterami opowieści. Dzieci czynnie uczestniczą w opowiadanej historii, często wstając, podskakując, grając na instrumentach perkusyjnych, zadając pytania lub na nie odpowiadając, rysując. W szkołach podstawowych słuchanie muzyki jest już bardziej świadome. Klasy 4-8 uczestniczą w audycji, która bardziej przypomina koncert kameralny. Bachman prowadzi koncert w taki sposób aby dzieci czuły, że są jego częścią, zadaje pytania, wybiera uczniów do pomocy, zaprasza do wspólnego śpiewania czy wystukiwania rytmu. Koncerty dla klas 1-3 są połączeniem audycji przedszkolnych z audycjami dla klas starszych. Bachman opowiada skróconą bajkę przeplataną muzyką oraz ciekawostkami. Czas trwania koncertu w szkole to 45 minut, a w przedszkolu 30 minut.

Październik

O tym jak muzyka ŁAGODZI OBYCZAJE | śpiew gospel, pianino elektryczn szkoła – październik

„Tam idź, gdzie słyszysz śpiew. Tam ludzie serca mają. Źli ludzie wierzaj mi – nigdy nie śpiewają” – pisał Norwid” Temat nawiązujący do Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy (2 Października)

Czym jest muzyka Gospel? Skąd się wzięła? O narodzinach jazzu w niewolnictwie i jednoczącej pieśni. Uczestnicy dowiedzą się czym blues i swing, a także walking. Nauczą się schematu melodycznego bluesa, a także poznają technikę scatu.

bajka druga – październik

Historia o Pani Jazz, która śpiewająco przypłynęła z Ameryki do Polski

Listopad

Instrument zabawny i poważny | puzon, pianino elektryczne | szkoła – listopad

Występuje w orkiestrze symfonicznej, dętej, ale też w big bandzie czy na ulicy. Pokażemy jakie role spełnia puzon w utworach klasycznych i rozrywkowych, tych lekkich i poważniejszych. Nie zabraknie też utworów patriotycznych.

bajka trzecia – listopad

Co stało się gdy puzonowi znudziło się bycie poważnym?

Grudzień

Muzyka improwizowana, czyli kolędy na wesoło | Instrumenty charakterystyczne np. saksofon sopranowy, pianino elektryczne | szkoła – grudzień

Saksofon sopranowy to instrument o charakterystycznym wyglądzie i brzmieniu. Usłyszymy największe hity muzyki rozrywkowej z wykorzystaniem tego instrumentu, dowiemy się czym jest improwizacja i w jaki sposób możemy urozmaicić kolędy.

bajka czwarta – grudzień

Bajka o tym jak saksofon nie chciał grać dłużej głównej melodii i zaczął zmieniać wszystkie świąteczne piosenki.

Styczeń

Body percussion, czyli gra na własnym ciele | body percussion, pianino elektryczne | szkoła – styczeń

Za pomocą ciała spróbujemy zagrać utworów rodem z koncertu noworocznego w Wiedniu oraz dowiemy się jak artyści angażują publiczność do współtworzenia własnych aranżacji.

bajka piąta – styczeń

O tym jak werbel rozbił się na bezludnej wyspie i nie wiedział co zrobić z własnymi rękoma.

Luty

Tańce Karnawałowe i ich kroki podstawowe | taniec, pianino elektryczne | szkoła – luty

Samba, cha-cha, tango to tylko niektóre z tańców, które poznamy na naszym wspólnym parkiecie

bajka szósta – luty

Baletnica obudzona w Rio de Janeiro zaczyna przygodę z sambą

Marzec

Co w trawie piszczy | skrzypce, pianino elektryczne | szkoła – marzec

Jak za pomocą skrzypiec możemy naśladować dźwięki przyrody, dowiemy się jaki jest najbardziej znany utwór Antonio Vivaldiego i co wspólnego ma z naszym tematem.

bajka siódma – marzec

O Vivaldim, który uwielbiał słuchać odgłosów natury

Kwiecień

Głosy z bajek | głos dubbingowy, pianino elektryczne | szkoła – kwiecień

Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak nagrywane są głosy do bajek, jak wyglądają osoby podkładające głos naszych ulubionych postaci i jak wygląda ich praca. Przybliżymy pracę aktora dubbingowego, śpiewając przy tym ulubione bajkowe piosenki, naśladując odgłosy przyrody i człowieka. Przygotujemy też dla Was specjalną niespodziankę.

bajka ósma – kwiecień

Po drugiej stronie obrazu czyli jak Jaś wpadł do telewizora

Maj

Piosenki harcerskie | akordeon, gitara akustyczna | szkoła – maj

Niezapomniane utwory harcerskie, nauka tekstów, melodii jako przykład wspólnej integracji poprzez muzykę.

bajka dziewiąta – maj

O tym, jak Antek został harcerzem – jego przygoda z gitarą oraz akordeonem.

Czerwiec

Skomponujmy wakacyjną piosenkę | looper, syntezator, programy do produkcji muzyki | szkoła – czerwiec

Dowiemy się jak w dzisiejszych czasach zastępowane są prawdziwe instrumenty. Zapoznamy się z produkcją muzyczną oraz wspólnie stworzymy wakacyjne melodie

bajka dziesiąta – czerwiec

O małych instrumentach z wielkimi możliwościami

Koszt Audycji:
Szkoła – 360 zł
Przedszkole – 300 zł

Koordynator Bachmana:
Karol Smulski – 501 301 212

Chcesz zrealizować to w swojej szkole?