Koncert – „The Best of” – Polska Orkiestra Muzyki Filmowej

Mieszkańcom Żywca nie trzeba wiele tłumaczyć, wszyscy znamy Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej, na której prestiżowe koncerty czekamy cały rok z niecierpliwością. Na to wyjątkowe wydarzenie do Żywca przyjeżdżają fani muzyki filmowej z całej Polski. Orkiestra pod batutą maestro Przemysława Pasternaka wystąpi w części finałowej z Polską Królową Popu Beatą Kozidrak. Jak mówi sam maestro Beata poprzez swój ogromny dorobek artystyczny łączy pokolenia, a jej utwory na których się wychowaliśmy, zasługują na doniosłą odsłonę i potęgę brzmienia Orkiestry Symfonicznej i Chóru. Poza tym łączy nas podobne wyczucie muzyczne i ta bliżej nieokreślona wyjątkowa energia współpracy, która mamy nadzieję przeniesie się na niezapomniane wrażenia koncertowe. Wspomnianym wcześniej chórem będzie Silesian Choir Ad Libitum.

Przed występem Królowej w części pierwszej w repertuarze klasyki kina usłyszymy znakomitych wokalistów estradowych. Wystąpi m. in. Gabriela Grzybacz, Katarzyna Misiorek, Daniel Chodyna, Justyna Jędrusik laureatka Szansy na Sukces, laureaci programu X Factor Jakub Jurzyk i Szymon Grzybacz. Klasycznym tembrem głosu publiczność oczaruje Sylwia Gorajek orazBartosz Nowak laureat Bitwy Tenorów na Róże.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej koncertuje w kraju i poza granicami, występowała z takimi artystami jak Andrea Bocelli, 2 cellos,  Albano i Romina Power. Orkiestra zachwyciła Ogólnopolskim Turne Filmowym „Władca Pierscieni” w trakcie którego słuchacze mieli okazję zobaczyć film i usłyszeć na żywo skomponowaną do filmu muzykę.

Organizatorami wydarzenia są MCK Żywiec, Miasto Żywiec, Agencja Artystyczna Proculture.
Mecenasami koncertu są Silesia sp. z o. o. oraz Elmontaż Żywiec.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Zobacz inne

img_1.png
Koncert – „Koncert Walentynkowy”

Koncert łączący żywioły muzyki estradowej i klasycznej – na scenie wspaniała wokalistkajazzowa Justyna Jędrusik, znana Państwu z Szansy na sukces oraz Bartosz Nowak – tenor,zwycięzca