Oper 2.0

Oper 2.0

Rewolucja na którą czekaliśmy nadeszła. Arie, które wieki temu nucił cały świat znowu zabłysną. Dzięki współczesnej technologii i dawnej maestrii prezentujemy najbardziej znane melodie świata we współczesnej odsłonie rozrywkowej. Repertuar który podbił świat i nieustannie wyprzedaje stadiony na wszystkich kontynentach teraz zyskał nowe oblicze dostosowane dla współczesnego słuchacza. 

Wielowymiarowe wydarzenie, opowiada historię rozwoju opery od jej zalążka, jako małego prywatnego teatru muzycznego (Purcell, Monteverdi), przez największe sceny Wiednia i Paryża  (Mozart, Bizet, Offenbach) aż do triumfalnej ewolucji w Musical (George Gershwin). Ta muzyka była zawsze twórczością rozrywkową swoich czasów a jedynie dzisiaj pokryła się patyną i pompatycznością. Zeskrobiemy każdy fragment skostnienia i przywrócimy energię tego porywającego repertuaru. Wszystkie arie i songi zostaną wykonane przez artystów musicalowych i rozrywkowych a towarzysząca im orkiestra będzie uzupełniona przez subtelny podkład rytmiczny.  

Śpiew operowy – głośny, nośny i pełen wibracji – był elementem koniecznym aby bez nagłośnienia głos przebił się przez orkiestrę. Dzisiejsze mikrofony pozwolą nam śledzić każdy niuans i detal wykonania. Artyści tchną nowego ducha do dawnych melodii, a całość podkreśla atrakcyjne i dynamiczne oświetlenie. Kalejdoskop emocji w wykonywanych utworach podkreślony jest błyskotliwymi opowieściami prowadzącego, który nakreśla warunki, w jakich powstawały dzieła. Dodatkowo całość koncertu przełamuje tradycyjne bariery między słuchaczem i odbiorcą. Po pierwsze wykonawcy są często w ruchu a każdy utwór jest wykonywany w różnym ustawieniu przestrzennym. Po drugie publiczność jest zachęcana do żywiołowych reakcji, zupełnie jak w teatrach operowych XVIII wieku – doprawdy, nie wiemy dlaczego dziś “należy” siedzieć cicho i spokojnie na koncercie! Wydarzenie zaprojektowane jest w ten sposób, aby pozwoliło odprężyć się po stresach codzienności i zapadło w pamięć jako świeże i radosne wspomnienie. W ten sposób poprawimy nastrój i zrobimy krok w stronę stworzenia szczęśliwszego i zdrowszego społeczeństwa.