Kultura na najwyższym poziomie. Organizowanie imprez i nagrań muzycznych.

PASJA – Wielki koncert dla pokoju

WIELKI KONCERT DLA POKOJU
„THE PASSION OF THE CHRIST”
Duchowe i artystyczne przeżycie
Multimedia z fragmentami filmu „Pasja” Mela Gibsona
Koncert muzyki filmowej „PASJA” z kompozycjami Johna Debneya
Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra i Agencja Artystyczna Proculture zapraszają na koncert muzyki filmowej PASJA. O sile kompozycji Johna Debneya będzie można przekonać się podczas koncertów w Arenie Kalisz (8 kwietnia) i katowickim Spodku (10 kwietnia). 
 

Koncert muzyki z „Pasji” Mela Gibsona jest także naszym głosem na rzecz pokoju. Mówi się, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Niesie także w sobie pokój i ukojenie. Pozwala na przeżycie głębokich doznań duchowych – spojrzenie w siebie i w serca innych ludzi. Muzyka niesie pokój.

„Mir” po ukraińsku oznacza pokój. Pierwotnie słowo „mir” oznaczało także wspólnotę terytorialną Słowian Wschodnich. Tę wspólnotę odczuwamy i dzisiaj, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna: łączymy się z Ukraińcami we wspólnym pragnieniu pokoju.

Muzykę z Oratorium PASJA po raz pierwszy w Polsce wykona Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Silesian Chamber Choir Ad libitum oraz Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chórom i Orkiestrze będą towarzyszyć wybitni polscy wokaliści Edyta Krzemień, Hanna Okońska-Ratajczak oraz Albert Memeti.
Kompozycjom będą towarzyszyć na ekranie fragmenty filmu. Uczestnicy kaliskiego i katowickiego wydarzenia przeżyją z całą intensywnością czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Wszyscy chętni będą mogli także uczestniczyć w wydarzeniu 10 kwietnia w bezpośredniej transmisji ONLINE na stronie fabrykakoncertow.com.pl nadawanej w technologii dźwięku przestrzennego. Dźwięk przestrzenny dostępny z użyciem słuchawek.
Polska Orkiestra Muzyki Filmowej to jedna z największych orkiestr symfonicznych w Polsce! Orkiestra zagra koncerty pod przewodnictwem Maestro Przemysława Pasterniaka, w składzie wybitnych muzyków zawodowo związanych z polskimi filharmoniami i operami. Na co dzień koncertuje z czołowymi wykonawcami polskich i światowych scen muzycznych. Wśród nich znaleźli się m.in. Andrea Bocelli , 2Cellos czy Albano i Romina.
„Pasja” to dramat filmowy z 2004 roku w reżyserii Mela Gibsona. Obraz odtwarza dwanaście godzin w życiu Jezusa poprzedzających jego ukrzyżowanie. Film otrzymał 3 nominacje do Oscara w kategoriach najlepsza muzyka, najlepsze zdjęcia i najlepsza charakteryzacja.
W ramach koncertu będzie można wesprzeć wspólnotę św. Tymoteusza, która zajmuje się uchodźcami z Ukrainy.